Ogólnopolski konkurs literacki "Kryminał z Rogalinem"

• Kategoria: Archiwum2015

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie jednego opowiadania do 5 znormalizowanych stron (1800 znaków na stronę), podpisanego godłem. Tematyka utworów: kryminalna, sensacyjna. Miejsce akcji: Rogalin. Utwory należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie maila należy wpisać: „Kryminał”. W treści maila należy zamieścić: godło, imię, nazwisko, adres i numer telefonu. Termin nadsyłania tekstów konkursowych upływa 11 września 2015. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25 września 2015 w kompleksie pałacowo-parkowym w Rogalinie.

Zostaną przyznane 3 nagrody finansowe - pula nagród wynosi 2000 zł - oraz rzeczowe wyróżnienia ufundowane przez Mosińską Bibliotekę Publiczną oraz Partnerów Projektu: PKO Bank Polski i Mosiński Ośrodek Kultury.

• I miejsce 1000 zł
  • II miejsce 700 zł
  • III miejsce 300 zł

Kontakt tel. 61 8 132 332

Regulamin konkursu:

Ogólnopolski Konkurs Literacki

KRYMINAŁ z ROGALINEM

w ramach projektu „Przystanek Kultura 2015”

Organizator: Mosińska Biblioteka Publiczna

Patronat: Muzeum Narodowe Pałac w Rogalinie oraz Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu

Partner projektu: PKO Bank Polski oraz Mosiński Ośrodek Kultury

Cel:

Popularyzowanie współczesnej literatury polskiej i promowanie utalentowanych pisarzy, tworzących w języku polskim; integracja środowisk twórczych. Promowanie walorów kulturalnych i turystycznych Gminy Mosina, ze szczególnym uwzględnieniem zespołu pałacowo–parkowego w Rogalinie.

Biuro organizacyjne:

Mosińska Biblioteka Publiczna

62-050 Mosina

e-mail: www.bibliotekamosina.pl

Warunki uczestnictwa

• Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział twórcy, piszący w języku polskim, którzy ukończyli 16 lat, zarówno zrzeszeni jak i niezrzeszeni w związkach twórczych.
  • Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie jednego opowiadania do 5 znormalizowanych stron (1800 znaków na stronę), podpisanego godłem.
  • Tematyka utworów: kryminalna, sensacyjna. Miejsce akcji: Rogalin.
  • Utwory należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W temacie maila należy wpisać: „Kryminał”. W treści maila należy zamieścić: godło, imię, nazwisko, adres i numer telefonu.
  • Termin nadsyłania tekstów konkursowych upływa 11 września 2015 r.
  • Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 25 września 2015 w kompleksie pałacowo-parkowym w Rogalinie.
  • Oceny prac konkursowych dokona jury powołane przez Organizatorów.
  • Zostaną przyznane 3 nagrody finansowe oraz rzeczowe wyróżnienia ufundowane przez Mosińską Bibliotekę Publiczną oraz Partnerów Projektu: PKO Bank Polski i Mosiński Ośrodek Kultury.
  • I miejsce 1000 zł
  • II miejsce 700 zł
  • III miejsce 300 zł

Nagrody i wyróżnienia należy odebrać osobiście lub przez osobę upoważnioną w dniu finału. Nagrody i wyróżnienia nie odebrane w dniu finału przechodzą do puli nagród następnej edycji konkursu. Organizatorzy nie przesyłają nagród pocztą.

• Laureaci konkursu zostaną powiadomieni mailowo lub telefonicznie o wynikach konkursu oraz o szczegółach uroczystego finału. Informacja o wynikach konkursu zamieszczona zostanie również na stronie Mosińskiej Biblioteki Publicznej: www.bibliotekamosina.pl oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Mosinie: www.mosina.pl.
  • Organizator nie zwraca kosztów podróży laureatom konkursu.
  • Autor, nadsyłając prace na Konkurs, zgadza się na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby postępowania konkursowego oraz nieodpłatną publikację tekstów w wydawnictwie pokonkursowym.
  • Organizator ma prawo do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu oraz podziału nagród.

Wersja pdf: http://kultura.gmina.pl/konkurskryminalpk2015.pdf