Czytanie nas jednoczy

• Kategoria: Archiwum2015

W sobotę 5 września Mosińska Biblioteka Publiczna włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie.

Możemy powiedzieć, że w naszym przypadku jak najbardziej okazały się prawdziwe słowa prezydenta, że czytanie jednoczy: młodszych i starszych. Z przyjemnością zebraliśmy się wokół wielkiego stołu na wypożyczalni, przypominając sobie lekturę, która odświeżona, niektórym z nas wydała się o wiele bardziej interesująca, niż czytana w szkole. Prezentację „Lalki” zainaugurował radny Dominik Michalak, który nomen omen mieszka na ulicy Bolesława Prusa. W trakcie spotkania wywiązała się spontaniczna dyskusja dotycząca bohaterów powieści, tamtych czasów i zwyczajów towarzyskich. Narodowe Czytanie odbyło się już po raz czwarty, po raz pierwszy uczestniczył w nim prezydent Andrzej Duda z małżonką.