Historia teatru w bibliotece

• Kategoria: Archiwum2015

Kto wymyślił teatr? Jak wyglądały maski teatralne w Starożytnej Grecji? Czy ponad 2,5 tysiąca lat temu kobiety mogły być aktorkami?

Na te i inne pytania dotyczące historii teatru szukaliśmy odpowiedzi wraz z dziećmi z klas I i II "a" i "b".

W październiku dzieci ze Szkoły Podstawowej Pod Lipami w Krosinku, w ramach projektu "Szafa kultury" dwukrotnie odwiedziły teatry poznańskie, w związku z czym w bibliotece postanowiliśmy zgłębić wiedzę o teatrze. Porozmawialiśmy o zasadach savoir vivre'u obowiązujących w teatrze oraz o tym, czy zawód aktora jest.... łatwy! Aby rozwiązać tę ostatnią kwestię bawiliśmy się w pantomimę. I co? Wszystkie dzieci mają talent aktorski! Gwoździem programu było robienie antycznych masek teatralnych. Okazuje się, że rysowanie emocji nie jest proste...