Cień liliowej Lilki

• Kategoria: Archiwum2015

W ten pochmurny, jesienny wieczór 17 października przenieśliśmy się na parę chwil w delikatny, fiołkowy krajobraz poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (Lilki). Na kolejnym już wieczorze poetyckim zorganizowanym przez Galerię Miejską wspólnie z Mosińską Biblioteką Publiczną słuchaliśmy z zapartym tchem i zmrużonymi powiekami pięknych wierszy, utkanych niczym koronka z barw i uczuć poetki.

Perfekcyjna interpretacja pani Kaliny Izabeli Zioły i pana Dariusza Bereskiego przy akompaniamencie znanego nam barda Tomasza Bateńczuka była zwieńczeniem dzieł tej niezwykłej poetki. Dodatkowym miłym akcentem było wręczenie prowadzącej galerię i zarazem gospodyni spotkań poetyckich, pani Dorocie Strzeleckiej Nagrody Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej. Pani Dorota Strzelecka została uhonorowana za zasługi w dziedzinie kultury.

Wanda Bech

fot. Aldona Dzielicka