Podróże małe i duże

• Kategoria: Archiwum2015

„Podróże małe i duże”: czyli jak tanio i bezpiecznie podróżować.

Pod takim hasłem Mosińska Biblioteka Publiczna oraz Mosińska Akademia Seniora przeprowadziła trzy z czterech zaplanowanych warsztatów dla seniorów, zorganizowanych przez Pracownię Krajoznawczą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury.

Czternastoosobowa grupa wykazała mnóstwo chęci i emocji zapoznając się z obsługą narzędzi internetowych przydatnych przy planowaniu podróży (mapy, wyszukiwarki, rozkłady jazdy, portale turystyczne itp.). Poznała stronę www.google.pl, wyznaczała trasy, sprawdzała jak dojechać…, szukała rozwiązań zadanych ćwiczeń. Prowadząca zajęcia Pani Aleksandra Warczyńska ukazując możliwości taniego podróżowania zapoznała ze stroną www.polskibus.com i ogłosiła konkurs kto najszybciej znajdzie najtańsze połączenie do Białegostoku. Nagrodą była książka „Sztuka kaligrafii”, mosińskiego autora Dariusza M. Preislera, który podarował bibliotece swoje egzemplarze na tego typu okazje.

Mówiąc o sposobach pozyskiwania informacji prowadząca zaprezentowała wiele przewodnikowych publikacji, zapoznała z arcyciekawą stroną www.regionwielkopolska.pl, a jej krajoznawcza prezentacja uświadomiła, jak wiele atrakcji turystycznych kryje nasza Wielkopolska.

Dziękuję uczestnikom za zaangażowanie, prowadzącej za entuzjazm, a Gminnemu Centrum Informacji za gościnne progi.

Krystyna Przynoga