Dyktando dla Leworęcznych - Eliminacje Mosina - 3.11.2015

• Kategoria: Archiwum2015

Już po raz 11 spotkały się w bibliotece leworęczne dzieci, by w swoich przedziałach wiekowych napisać dyktando.

Jako pierwsze pisały dzieci z przedziału klas 2 – 3. Laureatkami zostały Zuzia Jakubowska i Kinga Bożek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. O godz. 10 rozpoczęło się dyktando dla dzieci przedziału klas 4 – 6. Tu pisała najliczniejsza grupa uczestników – 18 dzieci ze szkół mosińskich i Krosna. W tej grupie laureatami zostali:

1. Zofia Nojszewska          SP1 Mosina
  2. Martyna Kozłowska       SP1 Mosina
  3. Julia Burzyńska             Zespół Szkół Krosno

W grupie Gimnazjum laureatkami zostały:

1. Sara Wojciechowska     Zespół Szkół Mosina
  2. Zuzanna Szczepaniak    Zespół Szkół Mosina
  3. Natalia Ambroziak         Gimnazjum nr 1 Mosina

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i długopisy, a laureaci nagrody książkowe. W sumie w eliminacjach w Mosinie uczestniczyło ogółem 25 dzieci. Laureaci wszystkich trzech grup wezmą udział w Dyktandzie Gminnym, który odbędzie się 13 listopada 2015 roku. Walczyć będą o Tytuł Gminnego Mistrza Ortografii Leworęcznych w poszczególnych kategoriach wiekowych.

POWODZENIA!!