Leworęczni napisali Dyktando!

• Kategoria: Archiwum2015

Nadszedł listopad. To w tym miesiącu od 11 lat w bibliotece w Mosinie królują Leworęczni. Przez pierwsze 5 lat organizowaliśmy dyktanda dla dzieci z Mosiny i Krosna, ale żeby dać szansę innym rozszerzyliśmy dyktando na całą gminę.

W tym roku już po raz 6 spotkaliśmy się na Finale Gminnym, który wyłonił Gminnego Mistrza Ortografii leworęcznych w kategoriach klas: 2 – 3, 4 – 6, i Gimnazjum. Uczestnikami Finału Gminnego byli laureaci eliminacji, które odbyły się w Mosinie, ale także w naszych 5 filiach: Czapurach, Daszewicach, Krosinku, Pecnej i Rogalinku. Laureatami zostali:

Kategoria klasy 1 – 3:

1. Zuzanna Jakubowska - Mistrz Ortografii Leworęcznych - Szkoła Podstawowa nr 1 Mosina
  2. Julia Pitoń– Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa Czapury
  3. Maja Jarosińska - Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa Czapury

Kategoria klasy 4 – 6:

1. Zofia Nojszewska - Mistrz Ortografii Leworęcznych -Szkoła Podstawowa nr 1 Mosina
  2. Mikołaj Biederman - Wyróżnienie - Szkoła Podstawowa Daszewice
  3. Tymoteusz Wincek - Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa Rogalin

Kategoria Gimnazjum:

1. Natalia Ambroziak - Mistrz Ortografii Leworęcznych – Gimnazjum nr 1 Mosina
  2. Dominika Baraniak - Wyróżnienie – Gimnazjum Daszewice
  3. Marcin Organiściak - Wyróżnienie – Gimnazjum Rogalinek

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy i upominki od sponsora nagród, a finaliści - nagrody książkowe. Sponsorem tegorocznego dyktanda było Laboratorium Badania Działań i Poznania przy Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu.

Do zobaczenia za rok!

Lucyna Jakś