Łukasz Wierzbicki w Szkole Postawowej "Pod Lipami"

• Kategoria: Archiwum2015

Spotkania autorskie z autorami książek dla dzieci to ciekawe wydarzenia, ale spotkania z tym autorem to coś wspaniałego! Wiedzą o tym dzieciaki ze szkoły w Krosinku, które nie pierwszy raz spotkały się z Łukaszem Wierzbickim. Tu nigdy nie ma nudy!

Tym razem Pan Wierzbicki opowiadał dzieciom o książce "Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana", która, jak zwykle u tego autora, opowiada o prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce bardzo dawno temu. Opowiada o śmiałej wyprawie Benedykta i Jana Polaka do Mongolii. Wyprawa ta była bardzo niebezpieczna ale i fantastyczna, obfitująca w mnóstwo przygód. Tak samo spotkanie z Łukaszem Wierzbickim; na chwilę zwykła sala szkolna zamieniła się w Krainę Mongołów, a uczniowie - w cały dwór mongolskiego władcy. Spotkanie to zorganizowała Mosińska Biblioteka, dla swoich wiernych czytelników ale i tych niezdecydowanych, którzy nie odkryli jeszcze niesamowitego świata ukrytego w kartach książek. Na szczęście, dzięki takim autorom jak Łukasz Wierzbicki, zachęcanie do czytania jest dla nas, bibliotekarek, o wiele łatwiejsze.