Marek Pruchniewski laureatem konkursu dramaturgicznego Teatru TV

• Kategoria: Archiwum2015

Marek Pruchniewski

Składamy serdeczne gratulacje Markowi Pruchniewskiemu, którego sztuka „Ciało moje” zwyciężyła w styczniu 2015 r. w konkursie zamkniętym na utwór dramatyczny dla Teatru TV. Konkurs został zorganizowany przez Telewizję Polską oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS z okazji 250-lecia Teatru Narodowego i teatru publicznego w Polsce.

Do ogłoszonego pół roku temu konkursu zaproszono 20 znakomitych autorów, reprezentujących różne pokolenia dramatopisarzy. Pozostawiono im swobodę wyboru tematu sztuki oraz jej formy, choć jednocześnie zasugerowano, aby konkursowym pracom przyświecało motto zaczerpnięte ze "Studium o Hamlecie" Stanisława Wyspiańskiego: "Zagadką Hamleta w Polsce jest to, co w Polsce jest do myślenia".

Marek Pruchniewski jest doskonale znany mieszkańcom Mosiny i Krosinka, choćby z tego powodu, że przez szereg lat był pracownikiem Mosińskiej Biblioteki Publicznej.