Niezwykłe latarkowe czytanie

• Kategoria: Archiwum2015

W czasie ferii zimowych w „Oddziale dla dzieci” biblioteki w Mosinie miało miejsce niecodzienne czytanie. W ciemnym pomieszczeniu, przy blasku zapalonej latarki, w poniedziałek 16 lutego rozpoczęło się czytanie bardzo miłych i wesołych książeczek Wiesława Drabika „ Awantura na podwórku”, „ Uciekł niedźwiedź”, „ Łakomczucha”, „ Beksalala”. Przybyłe dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o przygodach małych bohaterów : krowy, niedźwiadka i wszystkich gospodarskich zwierząt . Po raz drugi spotkaliśmy się na czytaniu przy latarce w poniedziałek 23 lutego. Tym razem dzieci wysłuchały przygód bohaterów „Pana kuleczki” Wojciecha Widłaka - Kaczki Katasrofy, Psa Pypćia i muchy Bzyk-Bzyk. Na koniec wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci pozowali do wspólnego zdjęcia.

Cieszy fakt, że na oba spotkania – czytania przy latarce – przyszły dzieci z rodzicami i wszystkim pomysł bardzo się spodobał. W obu spotkaniach uczestniczyło około 25 dzieci.