"Tydzień Bibliotek" 2015 w mosińskiej bibliotece

• Kategoria: Archiwum2015

W dniach 8 – 15 maja odbyła się ogólnopolska akcja propagująca czytanie „ Tydzień bibliotek”. Od 6 lat „Oddział dla dzieci” włącza się w tę akcję. Jak co roku zaprosiliśmy w nasze progi dzieci chodzące do mosińskich państwowych przedszkoli. W tym roku zaprosiliśmy wspaniałego gościa - Panią Martynę – BAJARKĘ, która opowiadała bajki. W ciągu trzech dni odbyło się pięć spotkań na których dzieci słuchały bajek o księżniczkach i rycerzach. To były fantastyczne, ciekawe spotkania. Przy dźwiękach dzwoneczków, cymbałków czy cytrze, dzieci z zapartym tchem słuchały przygód wojowniczych rycerzy, albo zaklęć pięknych księżniczek. Wspaniały barwny strój Bajarki sprawiał, że wszyscy słuchacze przenieśli się w stary czas baśni. Na koniec wszyscy uczestnicy pożegnali bajarkę wspaniałymi gromkimi brawami i pięknymi laurkami od dzieci.

W spotkaniach brało udział około 240 dzieci z przedszkoli: nr 1„ Caritas”, nr 2 „ Wesołe skrzaty”, nr 3 „ Integracyjne” oraz nr 4 „Koło Policji”.

Do zobaczenia za rok!!!