Ferie w bibliotece

W pewien styczniowy wtorek biblioteka w Krosinku przygotowała zajęcia specjalnie dla swoich najmłodszych czytelników. Było kameralnie ale wesoło i twórczo, jak tylko pozwala na to dziecięca wyobraźnia wsparta dobrą lekturą.

Tym razem tematem przewodnim spotkania było szczęście i pech. Bardzo szybko zresztą skupiłyśmy się na szczęściu bo to o wiele ciekawszy temat, a przede wszystkim wesoły. Najpierw przeczytałam dzieciom książkę o kolorowym szczęściarzu, słoniu Elmerze a następnie bardzo interesującą historię opowiadającą dzień z życia pewnej dziewczynki. Książka ta uczy dzieci (ale tak naprawdę nie tylko dzieci) tego, że każde wydarzenie można widzieć jako szczęśliwe lub pechowe, a zależy to tylko od naszego podejścia. I tak całkiem pechowy dzień może się na końcu okazać jednym ze szczęśliwszych. Po lekturze wspólnie z  dziewczynami zrobiłyśmy drzewko szczęścia, które, jak powszechnie wiadomo, przyciąga pozytywne wydarzenia i ludzi. Drzewo posiada sercowe liście, które rosną dzięki promieniom niezwykłego słońca, a wszystko to stało się ozdobą biblioteki na najbliższe miesiące. Dziękuję, dziewczęta, za przybycie i wspólną zabawę.