Wielkopolska na dobry początek

Pani Aleksandra Warczyńska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej zabrała grupę skupioną wokół Klubu Seniora BELFER w podróż po Wielkopolsce.

Prezentacja Pracowni Krajoznawczej WBP została tak pomysłowo przeprowadzona, że zainspirowała nas do wycieczek w najciekawsze miejsca naszego regionu. Te znane z kart ilustrowanych przewodników, i te, do których można dotrzeć dzięki szczęśliwemu przypadkowi. Jeśli wydawało nam się, że znamy naszą okolicę, to okazało się, że byliśmy w błędzie. Rzadko zwracamy uwagę na takie nietypowe elementy krajobrazu, jak wielkie głazy narzutowe, obrosłe legendami lub stare krzyże przydrożne, wykonane przez ludowych artystów. Mnie osobiście pani Ola zmotywowała do odwiedzenia dworku w Koszutach, wokół którego nieraz przejeżdżam oraz do obejrzenia największej polskiej makiety kolejowej w Borówcu. Z chęcią pstryknę sobie też fotkę w przysiółku na Końcu Świata, który mieści się… w Wielkopolsce, a zamieszkuje go jedna osoba.

Prezentację zorganizowała Mosińska Biblioteka Publiczna dla Klubu Seniora BELFER.