Miłosne Szczęścia Okruchy

MIŁOSNE SZCZĘŚCIA OKRUCHY to plebiscyt na „Najpiękniejsze wyznania miłosne” połączony z częścią artystyczną.

26 lutego Mosińska Biblioteka Publiczna przygotowała szóstą edycję tego programu i jak zwykle nie zawiedli nas goście – sala była pełna! Formuła imprezy jest otwarta: o zwycięzcy wśród wykonawców decyduje zaproszona publiczność, a propozycje utworów w tym roku zgłosili aktorzy Teatru Amatorskiego BEZ KURTYNY.

W plebiscycie wystąpiło sześcioro artystów w następujących scenkach, wyreżyserowanych przez Danutę Nowak-Połczyńską:

1. Jolantę Ossowską z Michałem Staniszewskim i Marcinem Kasprzykiem podziwialiśmy w „Rozstaniu” kabaretu DUDEK.
  2. Dorota Antkowiak zaśpiewała piosenkę „Kaziu, zakochaj się” duetu Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski – partnerował jej Michał Staniszewski.
  3. Marcin Kasprzyk przedstawił parodie listów Stanisława Przybyszewskiego.
  4. Aleksandra Pruchniewska i Joanna Kaczmarek wystawiły fragment „Ożenku” Mikołaja Gogola.

Większością głosów publiczność wybrała sztukę Gogola w brawurowym wykonaniu Aleksandry Pruchniewskiej i Joanny Kaczmarek. Plebiscyt uświetnił minirecital Marcina Lewandowskiego, który utworami na fletnię pana i trąbkę idealnie wpasował się w klimat wydarzenia.

Poza plebiscytem wystąpiła pani Agata Amelia Wawrzyniak z dwoma wierszami Witka Różańskiego. Pani Agata przyjechała do nas z Poema Cafe w Poznaniu, kameralnej kawiarni i klubu literackiego zarazem.

Dziękujemy Mosińskiemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w przygotowaniu słowno-muzycznego montażu!

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym za przyjęcie zaproszenia!