Antoni Nadolny i Kronika Dziecięcego Zespołu Muzycznego w Mosinie 1957-1963

Dnia 8 stycznia 2016 roku w Izbie Muzealnej, w niecodziennej atmosferze, miało miejsce otwarcie wystawy pod zacytowanym już tytułem.

Staraniem Pana Włodzimierza Gabryjelskiego doszło do spotkania po latach wielu członków owego zespołu. Na ich twarzach malowało się wzruszenie i nostalgia. Wspomnieniom i wypowiedziom przybyłych gości nie było końca. Z inicjatywy pana Włodzimierza i za zgodą rodziny Antoniego Nadolnego mosińska biblioteka poszerzyła swoje zbiory o cenny dokument życia społecznego, jakim jest bogato ilustrowana kronika. Zachęcamy do jej wypożyczania nie tylko uczestników zespołu muzycznego, ale również tych, którzy pamiętają te lata. Kronika w zbindowanej formie została wzbogacona o trzy skserowane artykuły poświęcone sylwetce zasłużonego mosinianina – organizatora młodzieżowego życia muzycznego.