Baśniowy "Tydzień bibliotek" w Mosińskiej Bibliotece

Maj – miesiąc coraz cieplejszych dni, ale także akcji promującej czytelnictwo i biblioteki „ Tydzień bibliotek”. W tym czasie zapraszamy w progi biblioteki wszystkie mosińskie przedszkola.

W tym roku, w dniach 9 i 10 maja 2016 roku  odwiedziła naszą bibliotekę Martyna Rubinowska -  prawdziwa bajarka – czyli osoba, która wspaniale opowiada bajki. To było niezapomniane spotkanie. Bajarka w ciekawy sposób opowiadała dzieciom nasze Polskie bajki, te mniej znane np. „O głupim Maciusiu” czy znana o „Smoku Wawelskim”. Wszystko było ubogacone dźwiękami dziwnych instrumentów – kantele ( fiński instrument ludowy) i fujarki. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ( grupy starszaków) z czterech mosińskich przedszkoli: Przedszkola „Caritas”, przedszkola nr 2, przedszkola nr 3 – integracyjnego i przedszkola nr 4.

W całej  akcji „ Tygodnia bibliotek” wzięło udział około 100 dzieci.

Do zobaczenia za rok.