Pies najlepszym przyjacielem człowieka

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają zwierzęta i.... pozostałych. A dzieci to, jak wiadomo, prawie dorośli tylko o wiele bardziej wrażliwi! Co więc sądzą o zwierzętach?

W maju w bibliotece w Krosinku trzy klasy (pierwsza, druga i trzecia) zapoznały się z bardzo poruszającą książką "Psie troski" Toma Justyniarskiego. Książka ta zajęła pierwsze miejsce w rankingu TOP-10 Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz jest pierwszą książką - lekturą szkolną, która została wybrana demokratycznie - przez głosowanie rodziców i nauczycieli! Co czyni ją tak wyjątkową? Jest to historia chłopca i jego psa, który został wybrany z wielu w schronisku. Przyjaźń między tą dwójką nie jest prosta, pies ma za sobą wyjątkowo złe przeżycia i nie ufa ludziom. Ale chłopiec ma największą broń - miłość. Czy uda mu się znaleźć drogę do serca Betty? Książka porusza niekiedy aż do łez, prowokuje również do dyskusji na temat traktowania zwierząt przez ludzi. Mali czytelnicy biblioteki w Krosinku nie mieli wątpliwości: zwierzęta mają duszę i basta! I trzeba je traktować tak dobrze jak innych ludzi! Jestem dumna z takich świadomych dzieciaków.