Szeroko na Wąskiej

Mosińska Biblioteka Publiczna podczas plenerowej wystawy Szeroko na Wąskiej zaprezentowała wyniki plebiscytu dotyczącego I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego KRYMINAŁ Z ROGALINEM wraz ze zwycięskimi pracami.

Rok temu w Pałacu w Rogalinie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu literackiego, zorganizowanego przez Mosińską Bibliotekę Publiczną oraz Mosiński Ośrodek Kultury. Na konkurs wpłynęły 73 prace z całej Polski.  Jury przyznało wówczas trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Ale dlaczego tylko jurorzy mieliby prawo głosu? Może w plebiscycie wyłonienia najbardziej pasjonującego kryminału, którego akcja rozgrywałaby się w Rogalinie, mogliby uczestniczyć nasi Czytelnicy? Postanowiliśmy sprawdzić, które opowiadania spośród 25 prac wydrukowanych jako pokłosie konkursu, będą ocenione najwyżej.

NASI CZYTELNICY ZAGŁOSOWALI:

I miesce „Dłoń Protazego” Adriany Surwiło – 31 p

II miesce „Podmiana” Sławomira Stawnego  – 25 p

III miejsce „Lech, Czech i Rus” Emila Herbasza    –  16 p

I i II miejsce wytypowane przez Czytelników Mosińskiej Biblioteki Publicznej jest identyczne z oceną jury. Niespodzianką okazało się opowiadanie Emila Herbasza, które zajęło trzecie miejsce, przesuwając tym samym Cerambyx cerdo z trzeciej na czwartą pozycję.

Szeroko na Wąskiej było okazją do zaprezentowania się aktorów z Teatru BEZ KURTYNY, który działa przy MBP i MOK-u. Aktorki w ciekawych kreacjach, kapeluszach i z obowiązkowymi parasolkami przechadzały się pośród stolików wystawowych, a Dorota Antkowiak zaśpiewała piosenkę - zapowiedź następnego przedstawienia.