Narodowe Czytanie 2016 - „Quo vadis” Sienkiewicza

W sobotę 3 września Mosińska Biblioteka Publiczna włączyła się już po raz czwarty w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. Prezydent Andrzej Duda zaproponował na lekturę po raz drugi powieść Henryka Sinkiewicza.

Tym razem czytaliśmy „Quo vadis”, powieść wydaną w roku 1896, która odniosła światowy sukces i została przetłumaczona na ponad pięćdziesiąt języków. Podczas czytania powieści spotkała nas niespodzianka: na wypożyczalni przypadkowo zjawił się nasz czytelnik, który jest chrześniakiem Ignacego Mosia, założyciela Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza w Poznaniu. W trakcie akcji zdążył jeszcze przynieść z domu i zaprezentować książki o autorze „Quo vadis”, z podpisem Ignacego Mosia, oraz cenne książki o Poznaniu.