Narodowe Czytanie w Rogalinku

W minioną sobotę, 3 września odbyła się czwarta z kolei edycja Ogólnopolskiej Akcji Narodowego Czytania.

Tego roku, jako przewodnie dzieło wybrano "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.
Mosińska Biblioteka Publiczna we współpracy z Zespołem Szkół w Rogalinku, na tegoroczne spotkanie przywołała sporą rzeszę miłośników książki.
Każdy uczestnik zagłębił się w słowach naszego rodzimego literata...i my dajmy sobie teraz tę szansę...
"Porwać Ligię wydawało mu się rzeczą możliwą i tego był prawie pewien, ale również pewien był, że wobec nauki on sam, jego męstwo, jego potęga są niczym i że z nią sobie nie poradzi. Ów rzymski trybun wojskowy, przekonany, że ta siła miecza i pięści, która zawładnęła światem, zawsze nim władać będzie, po raz pierwszy w życiu ujrzał, że poza nią może być jeszcze coś innego, więc ze zdumieniem zadawał sobie pytanie: co to jest?"

Uczestnicy spotkania:
uczniowie nauczania zintegrowanego, klas IV – VI i gimnazjum, burmistrz pan Przemysław Mieloch, radny Zbigniew Grygier, dyrektor Zespołu Szkół w Rogalinie pani Anna Bąk, dyrektor Zespołu Szkół w Rogalinku pani

Monika Szufnarowska, panie bibliotekarki oraz grono nauczycieli i rodziców.