Jesienne spotkania dla najmłodszych w bibliotece

W pewien jesienny czwartek biblioteka w Krosinku zapełniła się gwarem dziecięcych głosów i śmiechu. Mimo deszczowej pogody na zewnątrz nam było bardzo wesoło mimo iż tematem spotkania była właśnie jesień. A może to wcale nie jest dziwne? Wszak jesień jest bardzo barwną porą roku!

Przez godzinę zajęć rozmawialiśmy o jesieni - jak wygląda, czym się charakteryzuje. Omówiliśmy ciekawostki z życia zwierząt, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieciaki rozwiązywały jesienne zagadki i łamigłówki, czytaliśmy jesienne wiersze, a przede wszystkim rysowaliśmy jesienne drzewo, które ozdobiło bibliotekę. Niektóre a w zasadzie większość z przybyłych dzieci była w bibliotece w Krosinku po raz pierwszy ale wydaje się, że nie ostatni. Taka ilość książek na półkach wzbudziła wielki entuzjazm dzieciaków i ich obietnice, że jeszcze tu wrócą.