Nagroda dla Mosińskiego Teatru bez Kurtyny

Mosiński Teatr bez Kurtyny zdobył nagrodę specjalną jury – Petardę Prix na Konkursie Teatrów Amatorskich Melpomena 2016 w Środzie Wielkopolskiej. Tę Petardę, jak nam powiedziano, przyznano za „niesamowitą energię grupy” i za moc rozbawiania publiczności (i jury oczywiście).

Radio Merkury podało: "Furorę w Środzie zrobił też działający w Mosinie Teatr Amatorski Bez Kurtyny, w którym występują dorośli." Pani Ola Pruchniewska została ponadto uhonorowana nagrodą za kreację aktorską, a dramaturg Teatru Nowego Michał Pabian wręczał ją naszej „Warszawiance” na klęczkach. Dla nas te wyróżnienia były czymś zaskakującym, ponieważ zostaliśmy docenieni wśród 59 zespołów teatralnych, a wystawione sztuki teatralne reprezentowały w większości naprawdę wysoki, półprofesjonalny poziom. Nasze zaskoczenie i radość były więc olbrzymie, gdy staliśmy na scenie razem z trupą Teatru Otczapy, który zdobył Grand Prix Festiwalu. Teatr bez Kurtyny pojechał ze swoim pierwszym spektaklem „Pchłą Szachrajką”, którą w Mosinie obejrzało już około 1400 osób. Dla nas trzydniowy festiwal, na którym spotkały się amatorskie teatry z całej Polski, był świetną okazją do konfrontacji, inspiracji i integracji z innymi aktorami. Uparcie siedzieliśmy na widowni Ośrodka Kultury od rana do nocy, uczestniczyliśmy w warsztatach aktorskich i panelu dyskusyjnym z krytykami teatralnymi. Patronat nad 13. Konkursem objął m. in. Teatr Nowy w Poznaniu, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć w niedzielę 20 listopada spektakl gościnny „O szczytach rozpaczy i uśmiechu stewardessy”. Bardzo dziękujemy Mosińskiemu Ośrodkowi Kultury i Mosińskiej Bibliotece Publicznej za umożliwienie wyjazdu na Festiwal. Składamy także gorące podziękowania naszym Widzom, którzy byli z nami w Środzie, wierzyli w nas, dopingowali i oklaskiwali podczas przedstawienia, a także gali rozdania nagród. Bez Was „Pchła Szachrajka” nie byłaby tą „Pchłą”! Osobne podziękowania należą się organizatorom Melpomeny, a szczególnie pani Katarzynie Kicińskiej-Pajchrowskiej za ciepłe przyjęcie i zaopiekowanie się „zakręconą” grupą z Mosiny.

Zapraszamy do posłuchania relacji radiowych i telewizyjnych, szukajcie na stronie Teatru: strona na facebooku

Dziennik Teatralny napisał o nas: Niemałym zaskoczeniem był spektakl Pchła Szachrajka, na który tłumnie przybyły również dzieci. Trudno w ogóle zestawić go z innymi. Aktorzy w średnim wieku, ubrani w groteskowe, kolorowe kostiumy z dystansem i błyskotliwym dowcipem prezentują historię znanej każdemu pchły. Mimo, że muzyka nie zawsze gra wtedy kiedy trzeba, że zdarzają się potknięcia to pozytywna energia bijąca ze spektaklu sprawia, że widownia bawi się świetnie. Co rusz słychać gromki śmiech i okrzyki entuzjazmu. Zespół został wyróżniony przez komisję Nagrodą Szczególną – PETARDA PRIX. Słusznie.