Czego nie można akceptować?

Kolejny miesiąc w bibliotece w Krosinku upłynął pod znakiem spotkań z dziećmi z klas I - III. W ramach projektu "Bajki i baśnie uczą i wychowują" rozmawiam z dziećmi na tematy ważne i nierzadko trudne, w oparciu o zgodną z tematem literaturę dziecięcą. W październiku była to tolerancja a w listopadzie....

.... zastanawialiśmy się, czy ma ona swoje granice? Czy są sytuacje, gdy nie warto a wręcz nie można pewnych rzeczy tolerować? Dzieci swoje opinie przedstawiły najpierw w rozmowie a potem w postaci rysunków, pracując parami. Wynik tej pracy był nieraz bardzo zaskakujący. Najważniejsze, że okazało się, że dzieci są wrażliwe na los zwierząt, innych ludzi oraz na środowisko. Książką, która wprowadziła nas w omawiany temat była "Księga spraw ważnych Lamelii Szczęśliwej" Joanny Krzyżanek.