Grudniowe poranki w bibliotece

Grudzień to miesiąc, który kojarzy się głównie z świętami, jest więc radosny i pełen oczekiwania. Aby podtrzymać tę atmosferę, spotkania z dziećmi w bibliotece dotyczyły tematu niezmiernie miłego - przyjaźni.

Najpierw czytałam dzieciom opowiadanie "Mam wszystko" z książki "Najwyższa góra świata" Anny Onichimowskiej ( w klasie pierwszej była to "Królewna" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel) a potem rozmawialiśmy o tym, czym jest przyjaźń i jakie są cechy dobrego przyjaciela. Na koniec rozwiązywaliśmy test, który miał dać odpowiedź na pytanie, kto jest dobrym materiałem na przyjaciela. Każda odpowiedź pozytywna to paznokieć na dłoni. Pięć paznokci - dłoń kompletna i wynik doskonały a właściciel może być z siebie dumny.