• Kategoria: Archiwum2007

16 listopada 2007r. o godz. 17:00 w reprezentacyjnej sali Mosińskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość zorganizowana dla uczczenia 60 lat działalności Mosińskiej Biblioteki Publicznej.

Życzenia składali:

• W imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, główny specjalista Departamentu Kultury UMWW Małgorzata Derwich
  • Starosta Poznański Jan Grabkowski
  • Burmistrz Gminy Mosina Zofia Springer
  • Przewodniczący Rady Miejskiej w Mosinie Jacek Szeszuła
  • Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury Helena Bednarska, życzenia przekazała Alicja Urbańska
  • Dyrektor Mosińskiego Ośrodka Kultury Marek Dudek
  • Pracownicy Gminnego Centrum Informacji w Mosinie
  • I wielu naszych wspaniałych Czytelników, Przyjaciół i Radnych

Za moc jubileuszowych życzeń, wzruszajace słowa, miłe gesty i piękne kwiaty, serdecznie dziękujemy.

Wśród liczne przybyłych gości, w bibliotecznym święcie udział wzięło grono najwierniejszych Czytelników, dla których, za wieloletnie przywiazanie do Biblioteki i pielęgnowanie czytelniczej pasji, przygotowaliśmy okolicznościową statuetkę, zaprojektowaną i wykonaną przez Romana Czeskiego. Uhonorowani Czytelnicy:

Aleksandra i Andrzej Bartkowiakowie

Izba Muzealna w Mosinie
UMiG w Mosinie
WBPiCAK w Poznaniu

Uroczysty wieczór, wspaniałym występem uświetniła Anna Borkowska prezentując gitarowy repertuar klasyczny.

W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie gitary prof. Henryka Jóźwiaka. Koncertowała wielokrotnie w Polsce, na Ukrainie, w Niemczech, we Włoszech i w Austrii solo i w zespołach. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich, reprezentowała Polskę
na konkursach międzynarodowych. W swoim dorobku posiada dwie płyty: ”Mszę Kreolską” Ramireza (z chórem i orkiestrą) oraz solową płytę z ”Psalmami”.

Podczas wieczoru wykonała:

Vincenty Gomez ”Romans”
Astor Piazzolla ”Preparense”
Jorge Cardoso ”Milonga”
Leonard Bernstein ”Ameryka”
Aleksander Tansman ”Barkarola”
Leo Brouwer ”Danza del Altiplano”

Jubileusz zakończył się w Sali Kolumnowej otwarciem wystawy zatytułowanej ”Talenty czytelników”. Na wystawie zgromadzono dzieła z zakresu malarstwa , rysunku, ceramiki, sztuki witrażowej, metaloplastyki, koronkarstwa, origami, kowalstwa artystycznego i twórczości literackiej.

Prace wystawili:

Ewa Dębiec
Joanna Janecka-Rembowska
Krystyna Kulińska
Tadeusz Kuliński
Anita Plumińska-Mieloch
Izabela Roszak
Krzysztof Samborski
Maria Silska
Iwona Wawrzych
Zofia Wawrzych
Elżbieta Wieczorkiewicz
Małgorzata Witt
Młodzi czytelnicy z Pecnej

Wszystkim uczestnikom jubileuszowego wieczoru, za obecność, ciepłe słowa, serce i radość wyrażoną we wspólnym świętowaniu 60 lecia działalności, składamy gorące podziękowania.