Mosiński debiut literacki - spotkanie autorskie

• Kategoria: Archiwum2008

Biblioteka serdecznie zaprasza 16 czerwca 2008 roku o godz. 17.00 na wieczór autorski, na którym gościć będziemy Panią Anitę Plumińską-Mieloch.

Spotkanie odbędzie się w Mosińskiej Bibliotece Publicznej
(Mosina, ul. Dworcowa 4)

Anita Plumińska-Mieloch z wykształcenia jest historykiem i teologiem.

Pracuje w Gimnazjum nr 1 w Luboniu jako dyrektor. Mieszka wraz z mężem Przemysławem oraz dwójką dzieci w Mosinie. Uwielbia czytać książki, w szczególności J.Austen oraz T. Clency'ego. Jej pasją jest historia Batalionu Zośka.

Widok na tarasPowieść Widok na taras ukazała się w maju 2008 roku nakładem wydawnictwa Zysk i s-ka. Akcja powieści dzieje się w miasteczku, którego nazwa nie została co prawda wymieniona, ale uważny czytelnik odkryje,
że jest to rodzinne miasto autorki. Wskazują na to szczegóły topograficzne
oraz niektóre postacie.
Powieść opowiada o losach trzech przyjaciółek, które rozpoczynają studia w pobliskim Poznaniu. Dzieli je wiele - różne doświadczenia z dzieciństwa, pozycja społeczna ich rodzin, system wartości. Potrafią jednak w imię przyjaźni przetrwać najtrudniejszy dla nich czas. Okres studiów to dla dziewcząt czas pierwszych uczuć, zdobywania doświadczenia oraz wyjaśniania rodzinnych tajemnic.

Zapraszamy na spotkanie i zachęcamy do lektury.