Historia w wycinkach prasowych

  • Kategoria: Archiwum2009

Wzorem minionych lat, Mosińska Biblioteka Publiczna w dniu 23.08.2009 roku
wzięła udział w plenerowej prezentacji twórców, hobbystów i pasjonatów Gminy Mosina „Szeroko na Wąskiej”. Tym razem pokazaliśmy część naszych zbiorów pod hasłem: „Mosina w wycinkach prasowych”.

Dla większości osób, biblioteka kojarzy się głównie z książką i nie każdy wie, że posiadamy (w tej chwili już unikalne) materiały z historii naszej gminy. Gazetę kupi się, przeczyta i wyrzuca, a to co pisano o nas ginie bezpowrotnie. Aby tak się nie stało od wielu lat gromadzimy dla mieszkańców naszej gminy wycinki . Mieszkańcy i goście, licznie odwiedzający w tą piękną słoneczną niedzielę ul. Wąską, mieli okazję zajrzeć w głąb historycznych wydarzeń, zachowanych w słowie pisanym na wycinkach prasowych, pieczołowicie zbieranych przez lata..