Spotkanie z Wincentym Różańskim

• Kategoria: Archiwum2011

25 stycznia 2011 r. wraz z moimi rówieśnikami z Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 1, na zaproszenie Mosińskiej Biblioteki Publicznej, miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z panią Barbarą Miczko-Malcher, redaktorem Radia Merkury. Tematem spotkania były wspomnienia o Wincentym Różańskim oraz analiza jego twórczości.

Ze skupieniem i uwagą wysłuchaliśmy opowieści Pani Barbary, która w barwny sposób przybliżyła nam fakty z życia poety. Jej głos, mimika twarzy, gestykulacja, wszystko to oddawało niesamowity nastrój i podkreślało znaczenie tego, o czym mówiła.

Pani Barbara Miczko-Malcher wspominała Wincentego Różańskiego nie tylko jako wspaniałego poetę, ale po prostu jako człowieka. Dodatkowo wysłuchaliśmy fragmentów audycji z udziałem Witka Różańskiego oraz recytacji jego poezji.
Myślę, że dzięki temu spotkaniu wielu z nas uświadomiło sobie, jakim naprawdę człowiekiem był Wincenty Różański, że, mieszkał w naszym mieście, chodził tymi samymi ulicami, którymi i my dziś chodzimy. Może dlatego też stał się dla nas osobą niezwykle bliską?