Warsztaty interpretacyjne

• Kategoria: Archiwum2011

30 marca w Mosińskiej Bibliotece Publicznej odbyły się kolejne warsztaty literackie dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Puszczykowie. Prowadził je profesor Przemysław Czapliński.

Było to już kolejne spotkanie z profesorem, które młodzież bardzo sobie ceni i które biblioteka organizuje na prośbę uczniów. Tym razem tematem była lektura „Jądro ciemności” Josepha Conrada. Spotkanie było owocne, towarzyszyła mu prawdziwa burza mózgów i gorąca dyskusja, czyli wszystko czego oczekuje się po warsztatach. Z taką pomocą zapewne łatwiej przychodzi przygotowanie się do egzaminów końcowych w szkołach, a sposób prowadzenia zajęć przez profesora uczy samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków z literatury.