Dyskusyjny Klub Książki - spotkanie inauguracyjne

• Kategoria: Archiwum2011

18 października odbyło się inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na które stawiło się kilkanaście osób.

Kto by się jednak spodziewał, że do naszej biblioteki zawitają prawdziwi pasjonaci! Pan Tomasz Jakś wspomagając się opisami z pamiętnika „Marianna i Róże”, przeprowadził małe śledztwo, docierając do zaskakujących informacji – jedna z książkowych postaci, Helena Thomas, w dwudziestoleciu międzywojennym została mosinianką – i to aktywnie działającą na terenie naszego miasta! P. Maria Prałat oraz p. Kamila Grzelczak niezależnie od siebie odbyły podróż szlakiem bohaterów literackich, odwiedzając i dokumentując ciekawe miejsca w Wielkopolsce. Ale nie tylko książka Fedorowicz i Konopińskiej wywołała niekłamane emocje. Pierwszą część spotkania wypełniły spontaniczne prezentacje naszych ulubionych powieści – wrażeniami z lektur podzieliliśmy się na tyle skutecznie, że z półek bibliotecznych ”zniknęło” wiele pozycji.

Zapraszamy na następne spotkanie – 22 listopada o godz. 17.15 przyjrzymy się wnikliwie „Kobiecie zaklętej w kamień” Marty Fox (dla chętnych również „Lala” Jacka Dehnela). Z pewnością pomimo jesiennej aury warto będzie na godzinkę zajrzeć do rozświetlonej sali Mosińskiej Biblioteki.

Zasady dyskusji Klubu Książki:
• przychodzimy na spotkanie, nawet jeśli nie udało się nam dokończyć lektury,
• każdy członek grupy jest w niej mile widziany, bez względu na to w jakim tempie czyta, bądź też ile swojego czasu może spędzać z grupą,
• jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki,
• przede wszystkim mamy się dobrze bawić!