Spotkanie z Zofią Staniszewską - "Test na damę i dżentelmena"

  • Kategoria: Archiwum2012

Podczas Święta pod Lipami zapraszani są do Szkoły w Krosinku przedstawiciele różnych zawodów, ponieważ święty Józef jako patron szkoły ma w swojej opiece rzemieślników.
„W tym roku Kalendarz Imprez Szkolnych nosi tytuł «Kobiety z pasją», więc jako gość pojawiła się pisarka mieszkająca na terenie naszej Gminy i jednocześnie bibliotekarka Mosińskiej Biblioteki Publicznej, pani Zofia Staniszewska.

W drugiej części spotkania, przy pomocy bibliotekarza z Krosinka pana Piotra oraz praktykantki – pani Justyny, zaprezentowała nam, przy pomocy prezentacji multimedialnej, swój dorobek literacki. Skupiła się głównie na zaprezentowaniu nam cech damy i dżentelmena. Okazuje się, że takich u nas nie brakuje. Wspólny quiz zdaliśmy pozytywnie. Najbardziej podobał nam się odczytany z podziałem na role, przy pomocy uczniów naszej Szkoły, fragment książki pani Zosi. Na pamiątkę spotkania z pisarką mogliśmy mieć książkę z jej autografem.”