Koło dramatyczne w Rogalinku

• Kategoria: Archiwum2012

Od roku 2007 z ramienia biblioteki w Rogalinku działa kółko teatralne, prowadzone przez bibliotekarkę przy współpracy katechetki p. K. Ziobro. Każdego roku przygotowujemy dwa przedstawienia – tradycyjnie już Jasełka i inscenizację na zakończenie roku. Co roku bierzemy udział w Gminnym Przeglądzie Jasełek w Mosinie i cieszą nas zdobyte nagrody. Młodzi "aktorzy" występują przed publicznością szkolną – na apelach oraz lokalną - w kościele i świetlicy wiejskiej (np. uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, 2009). Na zakończenie roku szkolnego 2011/2012 wystawiana była sztuka pt. "Gdyby nauczyciel był uczniem i odwrotnie".

Mamy nadzieję, że ta zabawna i przewrotna sztuka była jednocześnie kształcąca dla obydwu stron-i nauczycieli i uczniów.