Wielkie święto leworęcznych w Mosińskiej Bibliotece

• Kategoria: Archiwum2012

Nadszedł 16 listopada – piątek. Od samego rana ruch w bibliotece. Jedne panie przygotowują poczęstunek, inne dekoracje i wystrój sali. Jeszcze ostatnie układanie krzeseł i czekamy na uczestników. To dzisiaj III Finał Gminny Dyktanda dla Leworęcznych. Po chwili pierwsi uczestnicy pojawiają się w holu. To finaliści eliminacji, które odbyły się w Mosinie, ale także w naszych 5 filiach: Czapurach, Daszewicach, Krosinku, Rogalinku i Pecnej. Jury w składzie: Balbina Tarczyńska, Janina Kasprzyk i Maria Woźniak oceniało prace w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1 – 3, klasy 4 – 6 i gimnazjum.

Mistrzami ortografii leworęcznych zostali:

Kategoria klasa 1 – 3:
1. Tymoteusz Wincek – SP Rogalin – Mistrz Ortografii Leworęcznych
2. Justyna Glinkowska – SP Krosinko – Wyróżnienie
3. Zofia Nojszewska – SP nr 1 Mosina – Wyróżnienie

Kategoria klasa 4 – 6:
1. Marcin Organiściak – SP Rogalinek – Mistrz Ortografii Leworęcznych
2. Zuzanna Uniejewska – SP Krosno – Wyróżnienie
3. Sara Wojciechowska – SP Krosno – Wyróżnienie

Kategoria gimnazjum:
1. Weronika Krupiak – Gimnazjum Rogalinek – Mistrz Ortografii Leworęcznych
2. Marcin Domagała – Gimnazjum Pecna – Wyróżnienie
3. Kacper Pijacki – Gimnazjum Daszewice – Wyróżnienie

Ogółem w eliminacjach i finale gminnym wzięło udział około 110 dzieci z całej gminy Mosina. Miłym akcentem konkursu był udział gościa honorowego pana profesora Grzegorza Króliczaka z Zakładu Logiki i Kognitywistyki Wydziału Psychologii UAM w Poznaniu. Pan profesor z wielką swobodą i humorem opowiadał o swojej pracy i odpowiadał na pytania dzieci. A na koniec jak co roku wszyscy uczestnicy pozowali do wspólnej fotografii.