Pluszowy Miś

• Kategoria: Archiwum2012

Pluszowy Miś jest już bardzo stary, w tym roku obchodzi swoje sto dziesiąte urodziny, a jego święto oficjalnie obchodzi się na świecie od 10 lat! Każdego roku w listopadzie miliony dzieci na świecie spotykają się i świętują dzień swojego ulubieńca. Nie inaczej było w bibliotece w Krosinku. Na trzy dni miś zagościł w naszych murach, a świętowały z nami dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej Pod Lipami.

Każda wizyta dzieci to mnóstwo zabaw, zagadek i oczywiście świetnej zabawy. Dzieciaki mogły wykazać się wiedzą o misiach z bajek i prawdziwych niedźwiedziach, nie zabrakło zabaw zręcznościowych i muzycznych oraz oczywiście słodkości. Zabawa była przednia! Dzieciaki przyniosły ze sobą swoje pluszaki, o których powiedziały kilka słów. Okazuje się, że wiele dzieci ma misie, które są o wiele starsze niż ich właściciele, a dostały je od swoich rodziców czy krewnych, kiedy ci z nich „wyrośli”. To oznacza, że sentymenty do pluszaków mamy wszyscy i rzadko kto zdobywa się na wyrzucenie swojego starego przyjaciela z dzieciństwa!

W podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, dzieci przyniosły swoje prace, wykonane różnym technikami plastycznymi misie, które oczywiście przyozdobiły wnętrze biblioteki.