Przyjaciel Dzieci - Łukasz Wierzbicki w Mosinie

• Kategoria: Archiwum2012

28 listopada gościliśmy wspaniałego autora książek dla dzieci Pana Łukasza Wierzbickiego. O 10 rano sala wypełniła się po brzegi. Uśmiechnięte dzieci z klas drugich Mosińskich Szkół czekają na zacnego gościa. I wreszcie wchodzi.

To było wielkie święto w bibliotece i wielkie święto książek Łukasza Wierzbickiego. Autor z humorem opowiadał o pracy nad książkami „ Afryka Kazika”, „ Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, czy „Dziadek – niedźwiadek” o której mówił najwięcej . Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o słynnym niedźwiedziu Wojtku, jego wojennych przygodach. Autor zaprezentował oryginalny film z czasów, gdy niedźwiadek Wojtek przebywał razem z żołnierzami Armii Andersa. Na koniec ustawiła się długa kolejka po autograf od autora. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 dzieci z klas 2 Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkół w Mosinie.