Filia w Rogalinku współpracuje z Kołem Gospodyń

• Kategoria: Archiwum2012

Rogalinek to wieś malowniczo położona nad brzegiem Warty, mogąca się poszczycić prężnie działającym Kołem Gospodyń Wiejskich, prowadzonym od lat przez panią Dorotę Domagałę.
W tym roku filia MBP w Rogalinku nawiązała współpracę z tą organizacją społeczną.
Celem jest nie tylko szerzenie czytelnictwa w społeczeństwie wiejskim, a także miłe i pożyteczne spędzanie czasu.

Pierwszym aktem tej współpracy było zaproszenie przez bibliotekę dietetyczki, p. Marty Berety z Krosinka, która doradzała, jak unikać żywieniowych, nie służących zdrowiu pułapek oraz zrobiła pokaz wykonania dwóch smacznych surówek i przepysznego pesto.
Kolejne spotkanie odbyło się w dzień św. Andrzeja i było okazją do wzbogacenia wieczoru o tradycyjne wróżby.
Mam nadzieję, że tak miło zaczęta współpraca będzie się nadal rozwijać i przyniesie obopólne korzyści.