Łukasz Wierzbicki w Rogalinku

• Kategoria: Archiwum2012

13 grudnia 2012 na zaproszenie biblioteki w Rogalinku w tutejszej szkole podstawowej odbyło się spotkanie z pisarzem, p. Łukaszem Wierzbickim, autorem znanych i nagradzanych książek dla dzieci.

Łukasz Wierzbicki w Rogalinku

Tematem spotkania była relacja z podróży rowerem przez Afrykę podróżnika i reportażysty, Kazimierza Nowaka. Niecodzienna wyprawa miała miejsce w latach 30 ubiegłego stulecia.
P. Łukasz na podstawie reportaży z tych podróży napisał książkę dla dzieci pt. „Afryka Kazika”. W zabawny i zarazem pouczający sposób przedstawił nam przygody bohatera i zachęcił do lektury książki.
Tego samego dnia Łukasz Wierzbicki odwiedził szkołę podstawową w Dymaczewie Starym i Daszewicach na zaproszenie tamtejszych bibliotek publicznych.