W oczekiwaniu na wiosnę - Filia w Krosinku

• Kategoria: Archiwum2013

Zima w tym roku wyjątkowo nie chciała od nas odejść, skutecznie blokując przyjście wiosny. Aby zmienić ten stan, biblioteka w Krosinku wraz z pięcio- i sześciolatkami ze S.P. w Krosinku przeprowadziła wiosenne zajęcia. Dokładnie w połowie chłodnego kwietnia w bibliotece spotkałam się z dzieciakami, by rozmawiać o tej wytęsknionej przez nas porze roku – skąd się bierze, jak się nam przedstawia, kto ją zapowiada. A szczególną uwagę poświęciliśmy ptakom – w czasie zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o tych, które wracają do Polski wiosną. Zajęcia wzbogaciły filmy o ptakach i ptasie odgłosy – wszak najlepiej trafia do głowy to co sami zobaczymy i usłyszymy. Zerówkowicze świetnie sobie poradzili z zagadkami, zaskakując mnie sporą wiedzą na temat pór roku i przyrody. A kiedy wyczerpaliśmy temat, zabraliśmy się do pracy – poprosiłam abyśmy razem zaprosili wiosnę do biblioteki, kolorowo ją ustrajając. Efekt jest wspaniały i całkowicie samodzielnie wykonany przez dzieci – a jest to piękny, trójwymiarowy, „motylkowy” plakat, który ozdobił drzwi wejściowe – motyle na nim wyglądają jakby miały w każdej chwili odlecieć w stronę słońca, oraz piękny bukiet papierowych tulipanów, które na pewno nie zwiędną do następnej wiosny…. Dziękuję zerówkom i ich wychowawczyniom za świetną zabawę i przystrojenie biblioteki.