Spotkanie autorskie Olgi Rudnickiej w Rogalinku

• Kategoria: Archiwum2013

W przedostatni wtorek kwietnia odbyło się zorganizowane przez bibliotekarki z Rogalinka spotkanie literackie. Owego popołudnia szkołę w Rogalinku uraczyła swą obecnością pani Olga Rudnicka - bestsellerowa pisarka powieści kryminalnych. Dla tych, którzy kojarzą wizyty literatów z nużącymi wywiadami, to spotkanie było nie lada zaskoczeniem. Pani Olga przy bliższym poznaniu łamie wszelkie bariery - okazała się przesympatyczną, bezpośrednią osobą. Z werwą odpowiadała na błyskotliwe pytania pań bibliotekarek, podpierając swoje wypowiedzi humorystycznymi anegdotami wyciętymi z własnego życiorysu. Dzięki temu jej osoba stała nam się bardziej rzeczywista, a dystans między słuchaczami a pisarką zupełnie zanikł. Jeżeli ktoś poszedł na to spotkanie z namiastką rezerwy, z pewnością wyszedł z niego z życzliwszym spojrzeniem na krąg literacki. Zachęcam wszystkich: i tych kochających książki, i tych uwielbiających poznawać ciekawych ludzi do uczestnictwa w kulturalnych i niezwykle budujących spotkaniach autorskich.