Wielkie święto w mosińskiej bibliotece - pisarka Joanna Olech w Mosinie.

• Kategoria: Archiwum2013

Nadszedł 14 maja – wtorek, wyjątkowy dzień dla biblioteki. Od rana wielkie przygotowania: ustawianie krzeseł tak, aby każde dziecko widziało dobrze gościa. Jeszcze obrus na stół i ustawienie na podpórkach książek. Jeszcze chwila i do sali wchodzą dzieci klas czwartych ze Szkoły w Krośnie wraz z nauczycielami. Jeszcze krótkie uwagi od nauczycieli i czekamy na gościa. I w końcu wchodzi – uśmiechnięta, pełna energii i niesłychanie sympatyczna autorka książek dla dzieci Pani Joanna Olech – autorka między innymi „ Dynastii Miziołków”. Z niesłychana swobodą opowiadała jak zostać pisarką. Niesamowity kontakt z dziećmi sprawił, że do konkursów ogłaszanych przez autorkę zgłaszał się „ las rąk”. To było naprawdę fantastyczne spotkanie, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci. A na koniec ustawiła się dłuuuga kolejka po autograf autorki. W spotkaniu uczestniczyło około 50 dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej w Krośnie.