"Tydzień bibliotek" w mosińskiej książnicy

• Kategoria: Archiwum2013

Co roku w maju w całym kraju odbywa się akcja promująca biblioteki i czytelnictwo” Tydzień Bibliotek”. Nadszedł upragniony Tydzień 7 – 15 maja 2013 roku. Już 7 maja od rana słychać było z ulicy gwar idących równo par przedszkolaków do naszej książnicy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o bibliotece, brały udział w owijaniu książek, odgadywały co nie pasuje na obrazku. A na koniec każdego spotkania w roku Juliana Tuwima nie mogło zabraknąć czytania jego wierszy. Hitem okazały się wierszyki „ Spóźniony słowik” i „Okulary”, które z zaciekawieniem słuchały dzieci.

W tegorocznej edycji odwiedziły nas przedszkolaki z następujących przedszkoli:
Nr 1„ Janka Wędrowniczka”, Nr 4, Przedszkola „Koniczynka” i „Truskawkowy Domek”. W całym „Tygodniu Bibliotek” wzięło udział około 200 dzieci z czterech mosińskich przedszkoli. Dziękujemy i do zobaczenia za rok.