Narodowe czytanie dzieł Fredry w Rogalinku

• Kategoria: Archiwum2013

W sobotę 7 września w Zespole Szkół w Rogalinku na zaproszenie filii MBP w Rogalinku spotkali się miłośnicy literatury na czytaniu dzieł Aleksandra Fredry. Włączyli się w ten sposób do narodowej akcji zainicjowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 „NARODOWE CZYTANIE”. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Akcja ta odbywała się w kilkuset miejscach w całym kraju-czytano w parkach, autobusach, teatrach i szkołach.
W Rogalinku oddaliśmy się lekturze „Ślubów panieńskich”. Fredro nie jest łatwy, ze względu na archaiczny język, ale podjęliśmy się odważnie wyzwania i sprawiło nam to niemałą przyjemność. Na nowo odkryliśmy fredrowski humor, mądrość życiową i trafność ocen ludzkich charakterów.”.

Zapraszamy za rok na czytanie dzieł Henryka Sienkiewicza.

Narodowe Czytanie Dzieł Fredry w Rogalinku