Julian Tuwim w bibliotece

• Kategoria: Archiwum2013

Październikowy wagonik projektu „WAGONIKI JULKA” Szkoły Podstawowej „Pod Lipami” w Krosinku to konkurs recytatorski wierszy Tuwima na etapie klasowym. W klasach 0-III organizują go wychowawcy; w klasach IV-VI – polonistka.

W piątek, 25 października 2013 roku, klasa IIIa ruszyła wraz z wychowawcą, w gościnne mury filii Biblioteki w Krosinku. Czekała tam bibliotekarka p. Karolina Wieczorek, dyrektor Mosińskiej Biblioteki Publicznej p. Krystyna Przynoga oraz rogalińska bibliotekarka p. Eleonora Talarczyk. To one zasiadły w jury. Wielką radość sprawiło, że wśród publiczności oprócz trzecioklasistów znaleźli się ich rodzice i rodzeństwo.
Pani Kasia przywitała wszystkich obecnych w bibliotece i… nagle konkurs przestał być ważny. Zapanowała rodzinna, swobodna atmosfera. Wszyscy otrzymywali gromkie brawa, padały śmieszne komentarze, niektórzy uczniowie przejęli nawet rolę konferansjera. Recytacje płynęły swobodnie, wszystkim towarzyszył uśmiech.

W końcu jury z wypiekami na twarzach wróciło i ogłosiło nam werdykt
To był dzień triumfu kobiet:

- I miejsce: Karina Walkowiak „Zosia – Samosia”,
- II miejsce: Zuzanna Tomiak „Okulary”,
- III miejsce: Kinga Jaworska „Spóźniony słowik”,
- wyróżnienia: Lidia Kazimierska „Bambo” i Patrycja Kosakowka „Dyzio Marzyciel”.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz drobne upominki ofiarowane przez bibliotekę. Nagrody dla laureatów zasponsorowali rodzice.