Dzień Chłopaka w Krosinku

• Kategoria: Archiwum2014

29 września 2014 roku dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej „Pod Lipami” w Krosinku zawitały do budynku Biblioteki Publicznej. Tamtejsza gospodyni – bibliotekarka Karolina Talarczyk-Wieczorek przygotowała dla nich lekcję biblioteczną. Jej tematyka związana była z Dniem Chłopaka, a szczególnie z jednym ich przedstawicielem (ważnym w roku 2014): Oskarem Kolbergiem.
Dowiedzieli się kim był i czym się zajmował. Poznali trudne słowo i jego znaczenie: etnografia. Oglądali związane z folklorem zdjęcia i książki oraz nagrania tańców ludowych. Podzieleni na pary dostali zadanie ułożenia puzzli przedstawiających stroje ludowe. Wysłuchali i przeanalizowali treść legendy „O poznańskich koziołkach”.
Po tej wizycie oraz dzięki pomysłom i zaangażowaniu pani Karoliny wszyscy „zerówkowicze” doskonale będą wiedzieć kogo rok obchodzony jest teraz w Polsce.