Listopad pachnie poezją

• Kategoria: Archiwum2014

Nie będzie przesadą powiedzenie, że jesień kocha wiersze. Dowodem jest kolejny Międzynarodowy Listopad Poetycki, w którym mogliśmy uczestniczyć, słuchając refleksyjnie ulotnej twórczości Zygmunta Dekierta.

Na spotkanie z poetą, w sali szkolnej, oczekiwali uczniowie klas drugich Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Pecnej.
Zygmunt Dekiert w dialogu z młodzieżą zbudował mentalny most, po którym swobodnie płynące wiersze spotykały się z ciepłym odzewem zasłuchanych odbiorców. Uczniowie bardzo dobrze przyjęli poetę i jego twórczość. Z sali padały pytania o wzorce literackie, inspiracje, o pracę twórczą, o warsztat poetycki. Pytano o poszczególne utwory – o ich przesłanie.
Wspólnie spędzony czas minął niepostrzeżenie. Dziękując za spotkanie, poetę obdarowano kwiatami i okolicznościowym dyplomem. Z radością pozowaliśmy do wspólnej fotografii.

Inicjatorem spotkania była Biblioteka w Pecnej – filia Mosińskiej Biblioteki Publicznej.