V Gminne Dyktando dla Leworęcznych przechodzi do historii

• Kategoria: Archiwum2014

Piątek, 14 listopada. Od samego rana ruch w bibliotece. Ostatnie drukowania dyplomów, podpisy Pań z jury. Jeszcze przygotowanie sali – dekoracja i najważniejszy napis –
V Gminne Dyktando dla leworęcznych wisi na honorowym miejscu i od razu rzuca się w oczy.

Już od 9.00 pierwsze grupy uczestników dyktanda, zaczęły pojawiać się w szatni. Najpierw przybyły dzieci z Daszewic , Rogalinka i Rogalina. Potem doszły uczestnicy z Mosiny i Krosna. Na koniec dotarła młodzież z Pecnej.

Punktualnie o 9.30 zaczęło się w Mosinie wielkie święto leworęcznych dzieci. Oprócz uczestników dyktanda i ich opiekunów, gościliśmy także naukowca – Pana Profesora Grzegorz Króliczaka. Pan Profesor jest znawcą leworęczności, od wielu lat prowadzi badania takich ludzi.
Jak co roku dzieci i młodzież pisała dyktando w 3 kategoriach wiekowych: klas 1 – 3, klas 4 – 6 i Gimnazjum.

W kategorii : klasy 1 – 3 laureatami zostali:
1. Mateusz Stachowiak – Mistrz Ortografii Leworęcznych – Zespół Szkół Mosina
2. Agnieszka Kaczmarek – Wyróżnienie – Zespół Szkół Krosno
3. Wojciech Szymko – Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa Rogalinek

W kategorii: klasy 4 – 6 laureatami zostali:
1. Jakub Wieczorek – Mistrz Ortografii Leworęcznych – Zespół Szkół Mosina
2. Łukasz Zieliński – Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa Daszewice
3. Tymoteusz Wincek – Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa Rogalin

W kategorii Gimnazjum laureatami zostali:
1. Marcin Domagała – Mistrz Ortografii leworęcznych – Gimnazjum Pecna
2. Zuzanna Szczepaniak – Wyróżnienie – Zespół Szkół Mosina
3. Weronika Krupiak – Wyróżnienie – Gimnazjum Rogalinek

Każdy z nagrodzonych oprócz nagrody książkowej, dostał gadżety od sponsora – Laboratorium Badania Działań i Poznania przy Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu.
A na koniec wszyscy uczestnicy mogli poczęstować się pysznymi cukierkami – krówkami i pozować do wspólnego zdjęcia.

Do zobaczenia za rok.