"Misiowy tydzień" w oddziale dla dzieci biblioteki w Mosinie

• Kategoria: Archiwum2014

Jak co roku 25 listopada swoje święto obchodzi pluszowy miś. I w tym roku nie mogło być inaczej. Od poniedziałku 24.11 do czwartku 27.11 codziennie odwiedzały naszą bibliotekę grupy dzieci ze swoimi ulubieńcami – misiami.

Poniedziałek 24.11 od rana był zarezerwowany dla dzieci ze szkoły w Krosinku. Maluchy z chęcią budowały z klocków domek dla misia, lepiły misia z plasteliny, a na koniec słuchały bajki Wiesława Drabika „ Uciekł niedźwiedź”.

Wtorek 25.11 był dniem szczególnym . O 10 zawitała do nas Pani Bajarka z Poznania – osoba opowiadająca bajki, tym razem o misiach. Pani z wielkim zaangażowaniem opowiadała bajkę o misiu i jego wielkiej miłości do wszystkiego, o misiu Paddingtonie, o małym misiu Puchatku i na koniec o historii powstania tego święta. Na to spotkanie przyszły dzieci z klas 1 Zespołu Szkół w Mosinie i Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie.

Środa26.11 - punktualnie o 10 przyjechały dzieci z przedszkola w Krośnie. To było bardzo miłe spotkanie, tym bardziej, że średniaki odwiedziły bibliotekę po raz pierwszy. Dzieci z zaciekawieniem oglądały książki o misiach i słuchały czytanych wierszyków o najlepszym przyjacielu dzieci.

Czwartek 27.11 - Już od 11 słychać gwar w bibliotece. To przyszły na dzień misia średniaki z przedszkola nr 4 w Mosinie. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o zwyczajach niedźwiedzi, uczyły się wierszyka o misiu. A później w specjalnej torbie misiowe bajki powędrowały razem z Panią bibliotekarką do przedszkola „Caritas” i razem z dziećmi były oglądane i słuchane.

W całym „ Tygodniu Pluszowego Misia” biblioteka gościła około 150 dzieci.