Wieczorek filmowy z musicalem!

• Kategoria: Archiwum2014

Dyskusyjny Klub Książki oraz Mosiński Ośrodek Kultury wspólnie zorganizowali projekcję filmu. W środę 19 lutego w Sali Kolumnowej mimo zimnego przedwiośnia zapanowała gorąca, wibrująca od muzyki atmosfera greckich wakacji.

Dlaczego mój wybór po długich poszukiwaniach odpowiedniego tytułu padł na „Mamma Mia!”? Przecież nie cierpię musicali, często rażących sztucznością, nie przepadam za tzw. komediami romantycznymi i nie znoszę mielizn scenariuszowych! A film Phyllidii Lloyd grzeszy tymi wszystkimi wadami. Tak, ale stają się one nieważne już po kilku minutach projekcji, a to za sprawą energetycznej muzyki ABBY, widoków greckiej wyspy i doborowej obsady. Za dobrze się bawiłam słuchając i oglądając Meryl Strrep, która po raz enty dowiodła, że jest genialną aktorką, żeby ten film na chłodno analizować. Z ciekawostek: członkowie zespołu ABBY po raz pierwszy od 20 lat publicznie spotkali się z okazji szwedzkiej premiery filmu w 2008 roku. A Pierce Brosnan, mimo Złotej Maliny dla najgorszego aktora udowodnił, że ma poczucie humoru! W ogóle film skrzył się od komizmu, który nasi widzowie docenili, wybuchając co kilka minut salwami śmiechu.