Warsztaty z książką detektywistyczną

• Kategoria: Archiwum2014

Jest środa 9 kwietnia 2014 roku. Za oknem pogoda w kratkę, czasami słońce, czasami deszcz. W sam raz na wizytę w bibliotece. W ten dzień zagościł u nas przedstawiciel wydawnictwa ” Zakamarki” z Poznania, Pan Marcin Głowiński. Poprowadził on warsztaty o książkach detektywistycznych z serii – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Na warsztaty zostały zaproszone klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Zespołu Szkół z Mosiny i Szkoły Podstawowej z Krosna. Każda klasa była bardzo dobrze przygotowana, o czym świadczy las rąk przy pytaniach prowadzącego. Pan Marcin z dużą swobodą opowiadał o ekwipunku detektywa, jego pracy, były zagadki na spostrzegawczość i wiele śmiechu z rysunków postaci bohaterów. A na koniec każdy chętny mógł kupić ciekawą detektywistyczną książkę w promocyjnej cenie.

W warsztatach uczestniczyło ogółem około 70 dzieci z Mosiny i Krosna.