Ogólnopolska akcja w mosińskiej książnicy

• Kategoria: Archiwum2014

Nadszedł wtorek 6 maja 2014 roku. Od rana w Oddziale dla dzieci biblioteki w Mosinie wielkie przygotowania. Bibliotekarka wybrała najciekawsze książki, sprawdzono czy działa ksero, przyniesiono koce. Każda z tych rzeczy będzie potrzebna w tym wyjątkowym nadchodzącym tygodniu. To zawsze w maju w całej Polsce organizowane są różne akcje promujące czytelnictwo tzw .„ Tydzień Bibliotek”. Nasza biblioteka zaprasza w tym czasie grupy przedszkolne z Mosiny. Od 9.30 każdego dnia słychać było wesoły gwar dzieci. W czasie pobytu w bibliotece dzieci zapoznawały się z ciekawymi książkami, miały okazję potrzymać najcięższy Atlas Świata, kserowaliśmy obrazki a na koniec była niespodzianka – na trawniku przed biblioteką czytanie na kocu. Jak co roku spotkanie kończyło się małym konkursem i wspólnym zdjęciem całej grupy.

W tygodniu 06 – 13 maja odwiedziło nas około 200 dzieci z pięciu mosińskich przedszkoli: Przedszkola „Caritas”, Przedszkola nr 2, Przedszkola Integracyjnego, Przedszkola nr 4 i Przedszkola „Truskawkowy Domek”.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok.